M_Szarow_01

O nas

słów kilka

Zanim powstała CUKIERNIA SZAROW założyciel, Pan Marek Szarow, po skończeniu szkoły w Nowym Dworze Mazowiecki w latach 70tych zdobywał wiedzę i praktykę zawodową w lokalnych zakładach piekarniczych.

Na początku lat 80-tych doszedł do wniosku, że bardziej od pieczywa kocha słodkości i ta materia sprawia mu najwięcej przyjemności… Pączki, różnego rodzaju drożdżówki, eklerki, torty, lody... tę wiedzę chciał zgłębiać i szlifować. Z miłości do cukiernictwa porzucić rodzinne miasto na rzecz pracy w czołowej warszawskiej cukierni z ponad 100 letnią tradycją.

I tak oto myśl, która kiełkowała w głowie młodego Pana Marka zaowocowała w 1985r powstaniem Cukierni M.Szarow gdzie Pan Marek rozwijał firmę i rozbudowywał zakład produkcyjny aż do 2023 roku.

Właśnie we wspomnianym już 2023r dowodzenie firmą przekazał córce Paulinie, który kontynuuje dzieło ojca kierując się zasadą „same klasyki i trochę szaleństwa”.

Tworząc nowe karty historii cukierniczej rodziny Szarow, Pani Paulina opiera się o tradycyjne receptury ojca, rzemieślnicze metody produkcji i pamięta o używaniu naturalnych jak najmniej przetworzonych surowców. Jednocześnie wprowadzając nowoczesne cukiernictwo pod dach tradycyjnego zakładu produkcyjnego.